Co ciekawego na rynku

Microsoft Excel szkolenie

MacBook Pro on white surface

Liczyłeś, że wraz z końcem nauki w szkole czy na studiach skończy się Twoja przygoda z arkuszem kalkulacyjnym dostarczanym przez MS Office czyli z popularnym Excelem. Zaczynasz nową pracę, i nagle okazuje się, że gro zadań, które codziennie będziesz wykonywał opiera się na tym programie. Nie czujesz się w pracy z nim najpewniej, znajomość funkcji ograniczasz do tych czysto matematycznych, a o sortowaniu, filtrowaniu, wykresach czy tabelach przestawnych nawet nie chcesz słyszeć.

Jeżeli tak, to nie poddawaj się od razu i nie zaczynaj szukać nowej pracy. Rozejrzyj się wokół siebie, zapewne wśród swoich współpracowników także znajdziesz takich, którzy jeszcze nie tak dawno mieli taki sam problem jak Ty. A potem zacznij działać. Zorientuj się, może Twój zakład pracy oferuje darmowe szkolenia lub wsparcie? A jeśli nie, to ze względu na ogromną popularność Microsoft Excel, szkolenie z pracy z nim oferuje ogromna ilość instytucji – począwszy od uczelni państwowych, a na organizacjach pozarządowych kończąc.

Sam Excel jest programem z tak dużą ilością funkcjonalności, że na początku zacznij od poznania i przypomnienia sobie podstaw – proste działania matematyczne, znajdywanie potrzebnych danych (sortowanie, filtrowanie), może tworzenie wykresów. Nie porywaj się od razu na trudne formuły logiczne, czy tabele przestawne – na to przyjdzie czas później.

Z czasem przekonasz się, że ten program tylko tak strasznie wygląda, natomiast korzystanie z niego w codziennej pracy, zwłaszcza przy tworzeniu zestawień, czy prowadzeniu rejestrów jest naprawdę bardzo wygodne. I nie minie wiele czasu, a będziesz się zastanawiał czemu wcześniej tak rzadko go używałeś.


kurs VBA – rozwiń swoje umiejętności, twórz skrypty w Visual Basic for Applications


Na dedykowanych szkleniach dla początkujących nauczysz się także wielu ciekawych i przydatnych funkcji, jak np. przeciąganie numeracji, blokowanie wierszy i kolumn, by tabele łatwiej się czytało. Ale to nie wszystko. Zanim więc ostatecznie zdecydujesz się na szkolenie sprawdź, które funkcjonalności programu będą Ci potrzebne i to pod nie dobierz tematy szkolenia.

Dodaj komentarz